Úspěch Jeffa Bezose

Už jste slyšeli o úspěchu Jeffa Bezose?

Dnes se do podnikání žene už kdekdo. Je to pochopitelné, vždyť každý chce být v dnešní době bohatý. Pokud i vy toužíte po bohatství, neměli byste sedět v kanceláři v práci, kde osm hodin jenom koukáte do monitoru počítače, ale měli byste se zvednout a začít podnikat v tom, co vás skutečně baví a naplňuje. Nechte se inspirovat příběhy slavných a rozjeďte si svůj velký byznys, který vám přinese bohatství! Stejně tak, jako byznys přinesl bohatství Jeffu Bezosovi.

Jeffa Bezose jistě znáte. Je to americký miliardář, který založil společnost Amazon. Jeho bohatství se neustále navyšuje, například nyní slaví další úspěchy. Podle přepočtů agentury Bloomerg hodnota jeho majetku už překonala hranici sta miliard USD, což je necelých pětaosmdesát euro!

Co může za zvýšení hodnoty majetku?

Jeho podnikání se odráží samozřejmě dle poptávky a nákupů zákazníků. Ke zvýšení hodnoty jeho majetku tak pomohl výrazně takzvaný Black Friday, který jistě všichni znáte. Právě díky tomuto dni, který se dostává ve velkém i do České republiky, mu za jeden den vzrostly akcie o více jak dvě procenta! Od začátku roku akcie poskočily na necelých šedesát procent, kdy Bezos drží zhruba dvacetiprocentní podíl. Hodnota tak vzrostla o 34 miliard dolarů.

Více o společnosti Amazon:

Amazon je dnes největším internetovým obchodem na světě, na kterém najdete snad úplně všechno. Firma se svým prodejem začala už v roce 1995, ale k rozšíření této firmy došlo až v posledních letech, kdy se zapsala do podvědomí lidí i u nás. Z počátku prodávala jenom knihy, ale poté vstoupila na burzu a vše se změnilo. Počáteční cena za akcii bylo zhruba osmnáct dolarů, ale v současnosti cena akcie přesáhla tisícovku dolarů!

Kromě této společnosti vlastní Jeff Bezos i společnost Blue Origin, která se zaměřuje na vyvíjení technologií pro lety do vesmíru.