Uvažujete nad franchisingem? Známe jeho hlavní benefity

Uvažujete nad franchisingem? Známe jeho hlavní benefity

Mnozí lidé uvažují nad franchisingem, ale stále nejsou stoprocentně přesvědčení o všech výhodách tohoto podnikání. Zatímco někteří si jsou moc dobře vědomi toho, že je to asi největší podnikatelská příležitost, která se člověku může namanout, jiní si tím nejsou plně jistí. Franchising v České republice je stále ve svém vývoji. V minulosti se nejednalo o zrovna oblíbený způsob podnikání, lidé k němu přistupovali skepticky. Nyní se však vidí a ví, že je to opravdu skvělý způsob, jak se dostat do světa byznysu.  

Jelikož u nás stále roste počet franšízových konceptů, je třeba přesvědčit možné franchisanty o tom, jak skvělý franchising je či může být. Jaké jsou tedy hlavní benefity tohoto způsobu podnikání, který je založen na odkoupení licenčních smluv? 

Benefity franchisingu 

K hlavním benefitům franchisingu patří jednoznačně funkčnost konceptu. Každý člověk si může vybrat, do jakého konceptu bude investovat. Doporučujeme vybírat si takové koncepty, které mají opravdu koncept funkční, což se ostatně projevuje na tržbách a celkové prosperitě firmy.  

Další výhodou je to, že už má franšíza vybudovaný systém práce. Opravdu naskočíte do už rozjetého vlaku. A nesmíme zapomenout na marketingovou podporu. Mnohé koncepty mají marketing zvládnutý, opět to není tedy nic, co byste museli dlouze řešit.  

Tím nejhlavnějším benefitem franchisingu je však to, že je zde výrazně nižší riziko počátečního neúspěchu. Nemusíte se bát toho, že neuspějete, toto riziko je opravdu velice, velice malé.  

Kolik v Česku najdeme franšízových konceptů? 

Jak jsme zmínil, v České republice se nachází nespočetně mnoho franšízových konceptů, které stojí za investici. Ze statistik vyplývá, že v Česku působí dvě stě až tři sta franšízových konceptů. Před devíti lety jich u nás bylo o polovinu méně. V nabídce franšíz najdeme jak kosmetické franšízy, tak franšízy o zdraví, také gastronomické franšízy a obchodní služby.