jak se zrodilo Lamborghini

Jak se zrodilo Lamborghini

Kdo by nemiloval auta. Tedy hlavně pánové se v tomto světě orientují natolik dobře, že pomalu znají dlouhou historii svých oblíbených aut. Pokud ale milujete konkrétně Lamborghini a ještě nevíte, jak se vlastně tato geniální značka automobilů zrodila, přinášíme vám takový krátký průřez tím, jak se tato značka dostala od nápadu až po jedničky na automobilovém trhu. Kdo by to byl řekl, že všechno to vlastně začalo traktory?

Ano, opravdu, úplný zrod této značky sportovních vozů začal u nápadu s traktory. Tuto skutečnost málokdo ví a hlavně ji málokdo předpokládá, hlavně když se nyní jedná o tak skvělý, nejen sportovní automobil. Jak se tedy tato automobilka dostala do polnohospodářské techniky až po sportovní dráhu?

Co je asi takový základní fakt, který by se měl o historii Lamba vědět, je to, že za vším vlastně stál muž – a to Ferruccio Lamborghini. Jednalo se o Itala, kterého nefascinovala auta, ale jenom jejich motory, které právě v polnohospodářské branži byly asi nejvíce úchvatné. Navíc v té době bylo traktorů minimálně, proč by se tedy nerozhodl pracovat v tomto průmyslu – a tak vznikla firma Lamborghini Trattoria.

Úspěch či neúspěch?

Jednalo se o velice úspěšný krok, který rostl s rostoucí italskou ekonomikou. Časem pak přišla myšlenka i toho, že se sestrojí mimořádně rychlý automobil, který by v té době neměl žádného konkurenta. Od traktorů se tedy takřka zde dne na den přešlo k výrobě vysokorychlostních automobilů, které měly dvanáctiválcový motor. Ze společnosti se tak najednou stala společnost Automobilli Lamborghini, dnes už ale známá jen jako Lamborghini.

Kdy se z ní stala světoznámá značka?

Světoznámou značkou se stala tato automobilka už v roce 1963. Právě v té době muž, který původně chtěl dobýt svět s traktory, dobyl svět rychleji se sportovními vozy, které zná dneska naprosto celý svět.