Rodinné firmy, které patří k největším v Česku

Rodinné firmy, které patří k největším v Česku

I když si mnoho lidí myslí, že v České republice není možné vypěstovat velký byznys, opak je pravdou. Ve skutečnosti je možné vybudovat doslova impérium, které se zařadí k těm největším v Česku. A třeba se zařadíte ke společnostem, rodinným byznysům, jež mezi ty největší v Česku patří. Kdo mezi těmito rodinnými podniky zatím figuruje, než se dostanete vy se svou firmou do hry? 

Stavebniny DEK 

I když stavební materiál jde svou cenou opravdu nahoru, Stavebniny DEK se i přesto radují z úspěchu. Jen málokdo ale ví, že se jedná o rodinnou firmu, která sice má za poslední roky na zádech trochu více břemen, ale nakonec ze všeho vyvázla velmi zdatně.  

V tomto rodinném podniku dominuje Vít Kutnar, dále také jeho otec a bývalá manželka, dále pak syn Adam. Jak je tedy očividné, jedná se o rodinný byznys každým coulem. 

Promet Group 

Vedle stavebnin se dlouhodobě daří také strojírenské rodinné společnosti, kterou je Promet Group. Mluvíme o severomoravské firmě, kterou řídí René Matera. Pomáhá mu ale také dcera, dále syn i sama manželka. Jinými slovy se rodina schází nejen doma u společného stolu, ale také v kanceláři společnosti. 

Do této skupiny spadá celá řada společností, a to například Kofing, Stecomtra nebo Tawesco.  

Synot Holding 

Fanoušky loterie také nepřekvapí, že se v tomto žebříčku mezi největšími rodinnými byznysy v Česku nachází i Synot Holding. Jedná se o loterijní skupinu, která sice zaznamenala v posledních měsících poměrně velký pokles tržeb, na druhou stranu se stále řadí k těm největším na trhu. 

Holding v posledních měsících musel prodat několik svých nemovitostí a bohužel i propustit pár svých lidí. Podle majitele Iva Valenty, kterého můžete znát i z řad senátorských křesel, se však aktuální situace překoná. Ve firmě je společně se svým synem.