franchising

Posuňte své franšízové podnikání o kus dál

Franšízové podnikání se od tohoto klasického nijak extra neliší. Stále jsme pověřeni vedením pobočky, o kterou se staráme, na kterou stále musíme myslet a řešit v ní problémy, které se bez našeho vědomí vlastně vůbec nevyřeší. Musíme se snažit, abychom si udržovali své vlastní zákazníky, protože jinak bychom je rovnou poslali do spárů konkurence, což není zrovna to nejlepší, co můžeme pro své zákazníky udělat. Možná bychom se mohli zaměřit také na to, abychom stále přinášeli nejrůznější inovace a novinky, protože to je pro naše vítězství v konkurenčním boji to jediné a dobré, co nám vždy bude hrát do karet.

Ostatně u franšízového podnikání je něco těžšího, co u vlastního podniku nezažijeme. Už od úplného začátku na svá bedra vezmeme obrovskou zátěž. Jedná se o zátěž, která je symbolem především toho, že musíme udržet firmu na takové příčce, na jaké už je postavena. Pokud bychom nějakou známou značku přinesli byť o pozici níž, už se o tom ví a už jsme zodpovědní za přesně takovou chybu, které jsme se bohužel nikdy neměli dopustit. Je to tedy větší zodpovědnost. Ostatně taková zodpovědnost je pro nás mnohdy dokonce dobrá, protože jen tak lehce neusneme na vavřínech, jak je tomu například u řady jiných podniků. Zaměříme se tedy stále na to, že své podnikání budeme chtít někam posunout.

Hlavně kontrolujme, jestli je o naše produkty stále zájem

Hlavní důvod, proč mnoho společností krachne, je ten, že si společnosti neuvědomují, že o jejich produkty už není zájem. Ať se rozhodneme podnikat pod jakoukoli značkou, musíme sledovat, jestli jsme stále populární a jestli k nám zákazníci stále chodí tak hojně, jak tomu bylo na úplném začátku. Když si uvědomíme pokles zákazníků, musíme udělat nějakou akci nebo jiný razantní krok, který nám opět pomůže zákazníky přivolat. Když si je přivoláme, musíme nabídnout nějakou novinku, která nám bude zaručovat neobvyklou návštěvnost.

Pakliže nebudeme brát na vědomí, že je o naše produkty třeba menší zájem, než jsme zvyklí, bohužel se brzy dočkáme čím dál nižších zisků, které jsou spojeny samozřejmě s krachem společnosti, jenž je následně nevyhnutelný, pokud dojdou finanční prostředky nutné pro chod celého podniku.