Porovnavejte

Porovnávejte na začátku každého franchisingu

Začít podnikat v oboru zvaný franchising se stává jakýmsi módním trendem, který nosí čí dál větší hromada podnikatelů. Nemusí se totiž vymýšlet nějaký nápad či služba, jež by měla proplout do tržního světa. Stačí si zvolit jen obor a následně značku, kterou chcete zastupovat. Sice nebudete podnikat čistě pod svým jménem, ale už nějaké jméno na trhu mít budete. Začínající podnikatelé se mnohdy ženou do tohoto těžkého oříšku. Je nutné se však informovat předem. Musíte mít na paměti, zdali máte potřebné finance. Jestli postrádáte základní kapitál, který je určený především k najmutí prostor a k základnímu vybavení, nepouštějte se do tohoto odvětví. Každé podnikání v sobě nese základní a prvotní náklady, jež musíte zaplatit ze své kapsy.

Pří výběru oboru myslete na to, jaký máte k dané značce vztah z pohledu podnikatele. Nemyslete na to, jak populární značka je. Nejprve pro vás musí být zajímavá a musíte vědět, že by vás také mohla bavit. Až následně si prozkoumejte trh a zjistěte, jestli je o daný produkt zájem, zda zákazníci milují tuto službu a jestli je dobrá poptávka po daném zboží. To jsou prvotní kroky, po níž následuje porovnání.

Po začátečních krocích následuje pečlivé porovnání systémů

Jestliže už máte za sebou rozhodnutí, do jakého odvětví či do jakého oboru se pohrnete, zkuste si následně porovnat systémy, které v tomto oboru už působí. Zjistěte si, jak dlouho jsou na trhu, jaké jsou jejich prodejny, jestli jsou nějaké rozdíly ve vyúčtovaných poplatcích. Vyberte si zásady ze systému tak, aby vám co nejvíce a nejlépe vyhovovaly. Hledejte informace o systémech, jež vás zajímají. Prohledejte internet a přečtěte si tisk. Zkuste se ptát i na fórech o podnikání, kterých je v současné době plný internet. I toto pátrání a porovnávání patří jednoznačně k velkým začátkům takového podnikání.