plovoucí vily v Dubaji

Plovoucí vily? V Dubaji je všechno možné!

Mít svou vlastní vilu, to je paráda, ale mít svou vlastní plovoucí vilu, to je naprostý luxus. A kde se s luxusem setkáte nejvíce? No přece v Dubaji! A právě Dubaj přichází s novými, naprosto luxusními plavajícími vilami, které rozhodně nadchnou úplně každého. Dovolit si je však budou moct asi jenom miliardáři, nemyslíte?

Dubaj přichází neustále s různými nápady, které mají dostat naprosto každého do kolen. Nedávno jsme se mohli dočíst o tom, že v Dubaji vzniknou italské Benátky, dokonce i s gondolami, které jsou opravdu specifické jenom pro Benátky. Nicméně tím nejvíce ambiciózním nápadem je právě tato koncepce projektů nazvaná „Floating Seahorse“, což jsou tedy v překladu luxusní, plavající (plovoucí) vily. Právě ty budou svou velkou částí nikoliv nad vodou, ale spíše pod ní.

Pokud jste na internetu viděli aktuální koncept, tak vás rozhodně zaujal a nemůžete na něj přestat myslet. Je to doslova pohádkový komplex, který je složen ze 42 plavajících vilek.

Jak velké vily jsou?

Vily jsou velké zhruba 1700 čtverečních metrů podlahové plochy, má dokonce tři poschodí, z nichž dvě jsou nad hladinou. Pod hladinou se nejčastěji nachází ložnice, kdy máte tak před spaním neskutečný výhled na podmořský svět. Nad hladinou se nachází kuchyně a dále také obývací pokoj, který je samozřejmě taky prosklený, tudíž místo romantického filmu můžete sledovat romantický západ slunce, který vás jistojistě dostane.

Mimo zmiňované místnosti najdeme ve vile taky sprchu, mini bar a vířivku, která má prosklené dno.

V koupelně jako v akváriu

Nejen sprcha, ale také v jednom z vrchních podlaží najdete i koupelnu s vanou. Vana je velice luxusní, v prostoru. Budete si zde připadat jako v akváriu – celá zeď je samozřejmě opět prosklená, tudíž vám při koupání budou dělat společnost mořské rybky či jiní obyvatelé moře.