Pět praktických tipů, jak ušetřit

Pět praktických tipů, jak ušetřit

Potřebujete si koupit nový počítač nebo toužíte po novém mobilním telefonu? Nebo si chcete naspořit jen něco málo na svou dovolenou, která se kvapem blíží? V případě, že chcete naspořit nějaké peníze stranou, máme pro vás pár tipů. Máme pro vás však řadu praktických tipů, nebudeme radit žádné nakupování se seznamem nebo odolávání slevám. S našimi praktickými tipy se vám zaplní vaše keramické prasátko coby dup! Tak jdeme na to.  

Dárky vyrábějte svépomocí 

Blíží se narozeniny někoho blízkého a vy víte, že by vás jen hloupá bonboniéra stála stokorunu? Nemusíte chodit do obchodů a ohánět se po slevách, stačí, když budete investovat do jednobarevného hrníčku z IKEI, který vyjde na dvacet korun, a doma na něm vytvoříte s pomocí laku na nehty mozaiku. Podobným levným způsobem lze vyrobit například sůl do koupele. Kde píšou, že dárky musí být jen kupované? 

Upečte si vlastní müsli 

Jste milovníkem zdravého jídla, ale štve vás, že například takové müsli stojí nehorázné peníze? To si ho raději upečte sami! Stačí na plech rozprostřít levné ovesné vločky, které smícháte s tím, co máte rádi – nezáleží na tom, jestli to bude ovoce nebo oříšky, které máte zrovna při ruce. Takovou granolu jen nakonec zakápněte medem. 

Sledujte filmy online 

Milovníci filmů pravděpodobně neustále tráví čas v kinech, jelikož nechtějí čekat, až budou filmy ke zhlédnutí online. Jenže kino není levná záležitost. Raději si tedy počkejte a ušetřete tím těch pár stovek, které za kino a za občerstvení v kině dáte.  

Pořiďte si odžmolkovač 

Mnohé ženy chodí nakupovat jenom proto, že vyhazují oblečení, na kterém se vyskytnou žmolky. Jenže žmolky nejsou žádná tragédie. Víte, kolik byste ušetřili, kdybyste si koupili za pár stovek odžmolkovač, který vám vaše oblečení zachrání? 

Nekupujte balenou vodu 

Pokud vám vaše voda v domácnosti nechutná, neznamená to, že byste museli neustále kupovat drahou balenou vodu. Raději si pořiďte konvici na odfiltrování, ta vyjde v konečném důsledku mnohem levněji než neustálé nakupování drahých vod.