Nejbohatší lidé světa

Pět nejbohatších lidí světa: Aktuální žebříček

Kdo by nechtěl patřit mezi nejbohatší lidi světa. Aktuální žebříček ukazuje, že se mezi nejbohatší lidi světa touží dostat skutečně každý. Neustále přibývá nových podniků, které prospívají ekonomice celého světa. Pokud i vy rozjíždíte podnik za účelem velkého zisku, otázkou je, kolik potřebujete mít na svém kontu, abyste se dostali alespoň do první dvacítky. Na dvacáté příčce se nově ukazuje Jack Ma, zakladatel Alibaby, který se pyšní jměním ve výši necelých čtyřiceti miliard USD.

V poslední době se však nezměnilo jen dvacáté místo v žebříčku těch nejbohatších lidí světa. Změnily se i první pozice, které si tedy pojďme představit.

1) Jeff Bezos

První místo aktuálně obsahuje Jeff Bezos, který se stal nejbohatším člověkem na světě vloni během podzimu. Jenom během jednoho dne, takzvaného „Black Friday“, si dokázal vydělat tolik, že hravě strčil do kapsy dnes už bývalou jedničku Billa Gatese. Jmění Jeffa Bezose se aktuálně odhaduje na 112 miliard USD. Je tak prvním člověkem na světě, který se pyšní jměním nad sto miliard USD.

2) Bill Gates

Bývalou jedničku představovat nijak nemusíme. Bill Gates je známý především tím, že založil Microsoft, který dnes používá nejeden počítač na světě. I jeho jmění stouplo, bohužel do stovky miliard USD má ještě daleko. Jeho jmění aktuálně činí 90 miliard USD.

3) Warren Buffett

Kdo by neznal nejlepšího investora všech dob. Warren Buffett se už několik let drží v první trojici nejbohatších lidí světa. Jeho jmění sice neklesá, ale podle jeho činů lze předpokládat, že zanedlouho odejde do vytouženého důchodu.

4) Bernard Arnault

Francouz Bernard Arnault nyní nově obsadil čtvrtou příčku těch nejbohatších lidí světa. Dopomohlo mu k tomu to, že odkoupil celou značku Christian Dior, která mu pomohla navýšit jeho jmění o 30,5 miliardy dolarů.

5) Mark Zuckerberg

Marka Zuckerberga představovat nijak nemusíme. Zakladatele sociální sítě Facebook si jistě pamatuje každý, kdo má účet na zmiňované sociální sít vytvořen. I když se v nedávné době dostal do mnohých problémů a i když musel činit velké kritice, stejně se drží na páté pozici nejbohatších lidí světa. Jeho jmění činí 71 miliard USD.