Novinky roku 2018

Novinky roku 2018

Na Nový rok se těší celá řada z nás. Je to hlavně kvůli tomu, že Nový rok je symbolem nového začátku. Dáváme si novoroční předsevzetí, která stejně porušujeme hned po dvou týdnech, taky se snažíme neprokrastinovat, ale taky se s tím velice špatně bojuje. Navíc každý Nový rok je třeba dávat pozor na to, co se bude dít za novinky. Ani letos se to totiž bez novinek v oblasti financí, podnikání, investic či pojištění neobejde. Na co se máme nyní připravit?

Takových novinek bude letos skutečně mnoho. Člověk je určitě všechny nezaregistruje hned. Pojďme si nyní zmínit asi ty nejpříjemnější novinky, které nás v tomto roce čekají – většina z nich přichází v platnost prvního ledna, jiné v průběhu roku 2018.

1) Zvýší se nemocenské

Co je vážně skvělé, tak je to, že se zvýší nemocenské. Polepší si tedy hlavně ti, kteří budou stonat déle jak měsíc, protože se zvýší vyměřovací základ, který nebude už „pouhých“ šedesát procent, ale rovnou to bude už 72 procent, což je skvělé! Pokud aktuálně dlouhodobě marodíte, už nyní si můžete na internetu pomocí online kalkulaček zjistit, jakou výši nemocenského obdržíte.

2) Zavádí se otcovská poporodní péče

Tatínkové, kteří touží po tom, aby mamince pomáhali po porodu s miminkem, to budou mít dokonce od prvního února zaplacené. Zavádí se totiž dávka nemocenského pojištění – takzvaná otcovská. V době šesti týdnů od porodu ji můžete využít a pomáhat tak mamince s novorozeným miminkem. Výše otcovské je sedmdesát procent redukovaného denního vyměřovacího základu.

3) Zavádí se dlouhodobé ošetřovné

Co je taky pozitivní, tak je to, že se zavádí dlouhodobé ošetřovné. Jedná se o příspěvky, které budou moct využít lidi, jež mají nemocenské pojištění a potřebují se starat o nemocného člověka v domácnosti nebo o svého příbuzného, který se v době nemoci o sebe nepostará.