penize

Neprokrastinujte a zachraňte své peníze

Každý jistě známe situaci, kdy musíme nutně něco udělat, ale nechce se nám. Je to například situace, kdy máme umýt nádobí, ale najednou si zapneme televizi a jde tam seriál, jež nemáme rádi, ovšem jedná se o mnohem lepší aktivitu, než jakou je samotné umývání nádobí. To samé třeba platí i v tom případě, kdy jste dostali nakázáno jít na nákup, ale dívání se do televize dvacet minut v kuse doufajíc, že na něco dostanete chuť, je jednoznačně lepší nápad. Všem těmto chvílím se říká prokrastinace, a sice chorobné odkládání povinností. Mnohdy je právě prokrastinace důvodem, proč upadají spousty podnikatelů v zapomnění. Oni si totiž jednoduše nemůžou přijít na to, jak sami sebe mají přesvědčit, aby pracovali. Zaměstnaní lidé si říkají, že mají dobrý život, protože je netíží žádná pracovní doba. Jenže odhodlat se k práci je často opravdu těžké.

Prokrastinací ztrácíte své peníze

Jenže prokrastinovat mohou i zaměstnanci, a to třeba tehdy, kdy nejdou do práce z toho důvodu, že se jim jednoznačně nechce. Najednou si uvědomí, kolik toho musí udělat doma a říct, že je nám špatně, je mnohem lepší, než vstát z postele a jít do práce. Jenže právě tento problém je tím důvodem, proč následně výplata je opravdu špatná a kdy se nacházíme ve finanční tísni. Nenechávejte to zahnat tak daleko, zkuste to pojmout zodpovědně a začněte bojovat s tímto problémem. Jde to.

Zachraňte finance díky Petru Ludwigovi

Petr Ludwig však napsal knihu, díky které zamezíte tomuto problému. Nese název „Konec prokrastince“ a díky tipům v ní obsažených přijdete na to, jak s tímto chorobným odkládáním povinností přestat. Není to těžké, chce to jen rozhoupat se zkusit spasit své finance. Ty totiž najednou budou velmi potřeba, protože nám zdražování kříží cesty vždy, když vejdeme do obchodu. A zdražování bude jistě pokračovat.