Nechcete v podnikání příliš riskovat? Franchising je ta cesta

Nechcete v podnikání příliš riskovat? Franchising je ta cesta

V posledních letech stále přibývá podnikatelů na tuzemské scéně. Mezi nimi se však najdou jedinci, kteří do podnikání vstoupit nechtěli kvůli velkému riziku. Neustále se navíc mluví o zpomalení ekonomiky v letošním roce, a tak jsou mnozí lidé k podnikání poněkud skeptičtí. Pravdou ale je, že se dnes nemusí vstupovat do podnikání s vlastním byznysem. Je možné vstoupit do světa byznysu s krapet nižším rizikem, a to s franšízou.  

Podle posledních statistik lze říct, že až sedmdesát procent nově vzniklých podniků během prvních pěti let ukončí svou činnost nebo zkrachuje. Nemůžeme se tedy divit jistým obavám, které v sobě pěstují. Krachu však lze předcházet, pokud se do světa podnikání vrhnete s franchisingem.  

Právě franšízy totiž statistiku krapet pozměňují. Statistiky zaměřující se i na franšízové podnikání tvrdí, že právě ti, kteří podnikají s franšízou během prvních pěti let žijí skvěle, po pátém roce podnikání se začne ještě více dařit, jelikož se mnohým franšízantům vrátí jejich prvotní investice.  

Franchising pro všechny podnikavé lidi v Česku 

Výhodou franchisingu je především to, že se jedná o obor, který je k mání naprosto pro všechny. Nezáleží na pohlaví nebo na tom, jestli jste v minulosti už měli nějaký svůj vlastní podnik či nikoli. Do franšízového podnikání se může doslova po hlavě pustit opravdu každý.  

Proč se pustit do franšízy? 

Důvodů, proč se pustit do franšízového podnikání, je mnoho. První výhodou je zmiňované nízké riziko krachu, také to, že se do franšízového podnikání mohou pustit všichni nezávisle na pohlaví nebo věku. Dalším důvodem, proč se pustit do franšízového podnikání, je například to, že v případě neúspěchu to nezruinuje celou rodinu, kromě jiného budete mít v rukou ověřené know-how,  jež už funguje a jež na trhu prosperuje.