Knihy, které vás posunou dál

Knihy, které vás posunou dál

Pokud podnikáte, moc dobře víte, že se můžete jednoho dne octnout na mrtvém bodě, kdy nebudete vědět, jak dál. Budete potřebovat trochu inspirace, motivace. Pro tyto případy je nejlepší navštívit nějakou zajímavou přednášku, která by nás mohla nějak motivovat a ukázat nám směr. Pokud se však žádná taková přednáška nekoná, zkuste si pomoct trochu jinak – knihami. Existuje dneska už celá řada knih, které napsali úspěšné osobnosti a které nás ihned nakopnou jít dál. Jaké knihy to jsou?

Jestliže budete postrádat chuť jí v podnikání dál, opravdu byste měli vyzkoušet čtení. Čtení ještě donedávna nebylo vůbec oblíbené, ale nyní je to jinak. Podnikatelé by vždycky měli utrhnout trochu svého času a měli by se věnovat čtení, protože právě to je může posunout dál. Jelikož už dneska existuje opravdu mnoho výtisků, které napsali úspěšní podnikatelé a v nichž se najdou rady a tipy, které nám pomůžou v řešení různých krizových situací, nebude to ztráta času, to rozhodně ne.

Pojďme si nyní zmínit ty notoricky známé knihy, ale i ty méně známé papírové výtisky, které nás nikdy nenechají na jednom místě, ale které nás vždy posunou o krůček dál.

• Restart

Jistě jste si mysleli, že zmíníme dneska už ty notoricky známé knihy, jako jsou „Bohatý táta, chudý táta“ nebo „Mysli a zbohatni“. Jenže my vám přinášíme naprosto jiné knihy, které vás taky posunou dál, ale které ještě nejsou zrovna známé. Restart je jednou takovou knihou. Napsal ji J. Fried a D. H. Hansson. Je to kniha určená pro všechny ty, kteří se rozhodli podnikat. Pánové, kteří knihu napsali, jsou zakladatelé úspěšné softwarové společnosti a ukazují vám příklady a lekce, které vám výrazně pomohou v byznysu.

• Nejbohatší muž v Babylonu

Další výtisk, který by rozhodně měl mít každý podnikatel ve své knihovně, je kniha „Nejbohatší muž v Babylonu“, kdy jejím autorem je George S. Clason. Jedná se o nejvýstižnější knihu o bohatství, jaká kdy byla napsána. Najdou se zde cenné rady ohledně spoření, najdou se zde rady, které se týkají tvorby bohatství a finanční svobody.