lekce

Jaké lekce vás nikde jinde nenaučí?

Každý podnikatel je si vědom toho, že pokud chce uspět, bude muset také trochu riskovat. Bez risku není zisk a bez takového toho rizika není ani slušné a prosperující podnikání. Mnoho lidí si myslí, že pokud se někdo promítá v byznyse, pak to má hrozně lehké. Myslí, že lídr společnosti jenom sedí doma, do práce si chodí, kdy chce a nezajímá se o věci okolo. Je to však klam a lež, kterým nás učí rodiče nebo příbuzní, kteří nikdy nic podobného nedělali. Pokud se však budete vy chtít trochu v byznyse vyznat a budete chtít jednou mít svůj vlastní podnik, musíte pochopit, že to není jen o sezení na zadku, ale je to o činech. Musíte být houževnatí, vytrvalí, trpěliví a cílevědomí, protože jinak vaši společnost nedotáhnete tam, kde ji budete chtít mít a to bude pěkná škoda.

Nicméně je nutné podotknout, že i podnikatelé se musí učit. Neučí se však tomu, co se běžní studenti učí na vysokých školách, ale učí se spíše takovým lekcím, které je nikde jinde nenaučí. Musí je pochopit sami a musí na ně také sami narazit. Takové lekce se mohou vyskytovat v mnoha knihách o podnikání, ale pokud na ně nenarazíte i ve svém životě, pak jim nebudete dávat váhu. O jaké lekce se například jedná?

• Důvěřujte svému instinktu

Je nutné důvěřovat tomu, o čem si myslíte, že je správné. V podnikání přijde mnoho situací, kdy budete muset něco rozhodnout, a tak se tedy rozhodnete podle rad okolních lidí a zapomenete na to, co si myslíte vy. Pak to však dopadne naprosto katastrofálně. Zaměřte se teda raději na svůj dobrý pocit, na svůj instinkt, který vás opravdu nikdy nezklame, tím si můžete být jisti.

• Není to o sezení na stoličce

Jak už bylo zmíněno, v podnikání se musí pracovat. Chce to činy a akce, nikoliv jenom běžné slova plánů a nápadů, které se ale nikdy nerozhodnete realizovat a právě v tom to všechno je – v té realizaci. Musíte se nebát realizovat, protože jenom to vás může posunout opět vpřed.