nejvýhodnější franšíza

Jaká franšíza je nejvýhodnější?

Pokud netoužíte po tom, abyste na trh přišli s novou firmou pro lidi neznámé značky, začněte podnikat pomocí franchisingu. Jenom si vyberte společnost, se kterou chcete podnikat, a na základě licenčních smluv tak rozjeďte své vlastní podnikání. Je to sice lepší v tom, že můžete na trhu od samého začátku působit pod známou značkou, na druhou stranu je na vás jakási zodpovědnost, která je poměrně těžkým břemenem. Nesmíte značku zhanobit ani nic podobného a musíte ji zachovat alespoň na takové laťce, na jaké se aktuálně nachází. Má to tedy své pro i proti.

Tomu způsobu podnikání ale dříve nikdo nevěřil. Byla to jakási novinka přicházející na český trh, na kterou tenkrát nebyl nikdo připravený a do níž se nikdo nechtěl pouštět, protože se zkrátka této novinky bál. Není však třeba mít strach, protože se později ukázalo, že je to velice výhodné podnikání, které v sobě nese úspěch. Díky franšízovým řetězcům se do České republiky dostaly například dnes už známé fastfoodové řetězce, a to například McDonald’s nebo KFC, dále se můžeme dnes a denně na ulici potkávat se skvělými kavárnami, mezi něž se řadí třeba Starbucs, Cross Café nebo oblíbený Paul. Mimo se však do takových řetězců dostaly i mnohé české firmy, které se tak rozšiřují po celém světě.

Jednou z nejvýhodnějších franšíz ale stále zůstává společnost s velice perspektivním konceptem. Řadí se mezi nejvýhodnější společnosti/franšízy světa a aktuálně dokonce hledají i partnera v České republice.

O koho se jedná?

Jedná se o společnost Arby’s, který se zaměřuje na výrobu sendvičů. Jedná se o velice populární sendvičový bar, který má však pobočky hlavně ve Spojených státech amerických, dále v Kanadě a také v zemích středního východu. Mimo to se svými pobočkami chlubí také až v Turecku. Jejich množství provozoven však doslova tají dech, protože jich je dohromady zhruba tři tisíce čtyři sta. Jejich historie je opravdu dlouhá – na trhu působí už více jak padesát let. Nabízí svým zákazníkům sendviče s tím nejlepším masem té nejlepší kvality. Není se tedy čemu divit, když tato společnost je v jiných zemích tak oblíbená!