jak se oblékat na schůzku

Jak se oblékat na schůzky? Rady pro pány

Oblečení pro obchodní příležitosti a představuje dobře vybavený šatník. Jedná se o několik variant oblečení, které představuje především košile, sako a obuv. Pokud se tedy bavíme o pánském dress code. Kravatu doporučuji opravdu jen výjimečně, protože příležitostí, kde se hodí kravata, je opravdu málo. Nejsme ani na plese, ani v politice, kravatou si moc nepomůžeme a může působit na druhého tak, že chcete „mít něco víc“. Vraťme se tedy například ke košili. Zde je vhodné výhradně dlouhý rukáv a košili vždy zastrkávat do kalhot. Může být sebevětší teplo a horké dny, ale to můžeme napravit vhodným výběrem materiály, který nejen vypadá „cool“, ale je opravdu „cool“, protože je dobře prodyšný a nemáte pocit, jako by jste byli zabalená v igelitu. Není bavlna jako bavlna a je dobré se poradit s někým, kdo tomu rozumí. Může to být prodavač v obchodě, ale můžete využívat zasíláním dotazů u eshopu, kde se k dotazu vyjádří opravdu odborník, který tomu rozumí. Samozřejmostí je několik barevných variant.

Ideální volbou pro obuv jsou polobotky a mokasíny. Nejvíce univerzální barvy jsou černá a tmavě hnědá. Materiál kůže. Výše podpatku je individuální, obecně se doporučuje u menších postav vyšší podpatek a naopak.

Sako a kalhoty je třeba vybrat v barevně sladěné variaci a kalhoty doplnit opaskem, který bude sedět k botám. Hnědý opasek a hnědé polobotky jsou zárukou úspěchu, stejně jako černá varianta. U saka je důležité brát ohled na typ postavy, protože každému sedí něco jiného a zde platí jednoduché pravidlo, aby se Vám to líbilo a sedělo. Nemůžete se cítit jako v kazajce, když potřebujete být uvolněný a fit.

Pro ženy je oblékání na obchodní schůzky kapitolou samou o sobě a vyžaduje více kreativity, než je tomu u mužů. Protože není nic horšího, než se potkat s obchodním partnerem ve stejných šatech, které jste měli před měsícem, viďte?