Jak nechat mysl odpočinout? I ta potřebuje relax

Jak nechat mysl odpočinout? I ta potřebuje relax

I když podnikání nabízí celou spoustu výhod, má také své stinné stránky. Podnikatelé například často zapomínají na odpočinek. Jenže jejich tělo jim to dá poměrně brzy najevo. Začne být unavené a mozku to přestane myslet. Naše mysl začne bloudit trochu jinými směry a podnikateli nezbývá nic jiného než si zkrátka odpočinout. Zkouší meditaci, ale ta se nejeví vždycky jako dobrý nápad. Někomu zkrátka nemusí jít. Naštěstí existuje vícero způsobů, jak svůj mozek a mysl dostat do odpočinkového módu.  

Běžte na procházku 

Lidé si neuvědomují, že meditovat se nemusí jenom v sedě – v tureckém sedu při držení rukou v jisté pozici. Meditovat můžeme i během chůze. Běžte proto na procházku a udělejte si v hlavě pořádek. Nechte mysl odpočinout. Neposlouchejte žádný podcast, jenom se procházejte a vnímejte krásu okolní přírody. Brzy pocítíte, jak se vám po psychické stránce ulevuje.  

Odpočiňte si i během jídla 

Stejně jako si lze odpočinout při chůzi, lze si odpočinout i během jídla. Nedoporučuje se jíst s někým, svou pozornost pak soustředíte na druhého člověka a nikoli na sebe. Zkuste jednou jíst jenom sami se sebou – o samotě. Nemějte ani telefon po ruce. Vnímejte jenom jídlo, jeho konzistenci, vůni. I když to může znít naprosto bizarně, je to příjemná chvíle, při které si taktéž lze odpočinout.  

Odpočinková sprcha 

Chvíle, během které takzvaně “vypnete” může být také ve sprše. Nejeden podnikatel vám jistě potvrdí, že při odpočinkové sprše mu na mysli vyskočily naprosto revoluční nápady. Jen stačilo mysl na chvilku vyprázdnit od každodenních myšlenek a poté nápady přiběhly samy jako na zavolanou 

Cvičte jógu 

Pokud vám nejde meditace, co vyzkoušet jógu? Jedná se o skvělý způsob, jak se nejen protáhnout, ale jak se také uvolnit a upustit uzdu své mysli. Při józe se totiž musíte soustředit jenom na sebe a na svůj dech. Nic jiného nehraje v danou chvíli roli.