Hypoteční úvěr

Jak dosáhnout na hypoteční úvěr podle nových pravidel?

Hypotéky, to je v současné době téma, kolem kterého se točí nejedno médium. Důvod je prostý, a sice zpřísnění hypoték, díky kterým je takřka nemožné získat bydlení. Tedy alespoň se to tak všude píše. Ono to není nic těžkého získat bydlení i za nových, přísnějších podmínek. Jen tedy musíte být trochu méně zadlužení a musíte mít více našetřeno. I když se všude píše, že je takřka nemožní dosáhnout na hypotéku, není to tak strašné. Pravidla jsou sice poměrně přísná, přinášíme vám ale pár tipů, díky nimž na hypotéky dosáhnete opravdu snadno.

Od letošního října si vzaly banky k srdci doporučení České národní banky, která doporučuje, aby banky zpřísnily pravidla. Ty to udělaly, a tím tedy zkomplikovaly získání vlastního bydlení. Jak jsme zmínili, není to však tak špatná zpráva, jak se myslelo.

Pokud zvažujete, že o hypotéku zažádáte, máme pro vás pár tipů, které by vám mohly pomoct.

1) Žádné dluhy

Pomoct vám může to, že nebudete mít žádné dluhy. V případě, že nemáte nikde u nikoho závazky, jste pro banku solventní a nemá problém vám dát hypotéku, o kterou žádáte. Stejně tak vám pomůže to, že splácíte všechno včas. Ať už to jsou zálohy na energie nebo splátka internetového připojení, zkrátka všechno vám může hrát do karet. Pokud si necháváte zasílat upomínky nebo platíte se zpožděním, nemůžete se divit tomu, že banky vám nebudou věřit.

2) Ať vás je víc

Pro jednotlivce je komplikovanější dostat hypotéku než pro pár či více lidí. V případě, že do hypotéky jde více lidí, znamená to, že nebude takový problém s tím, abyste hypotéku splatili. Pár či hypotéka se spoludlužníkem je mnohem lepší, než když o hypotéku žádáte jakožto jednotlivec, jelikož se vaše příjmy krásně sčítají. Pro banku tedy budete synonymem někoho, kdo bude moct splácet i vyšší splátky, což banky upřednostňují.