Investice do zlata přichází v úvahu, jen pozor na padělky

Investice do zlata přichází v úvahu, jen pozor na padělky

V současné době se dělí lidé na dvě poloviny, a sice na ty, kteří zvažují, že budou investovat do zlata nebo vlastního byznysu nebo do jiné věci (zkrátka chtějí využít příležitost, kterou aktuální koronavirová krize přináší) a pak tu jsou ti, kteří si raději peníze nechávají pod polštářem a doufají, že jim jejich úspory vydrží do konce celkové pandemie. Že patříte do první skupiny? Pak asi uvažujete nad investicí do zlata. Ta je pro Čechy poměrně lákavá, protože se s ní pojí nižší riziko, na druhou stranu ne každý pozná pravé zlato.  

Ceny zlata šly během začátku krize výrazně nahoru, což se dalo čekat. Přesně takto se totiž zlato v době krize chová. Lidé stejně jako vždycky zlato nakupovali jako blázniví, i když se cena začala vyhupovat do obřích výšin. Jenže co se nestalo – ne všichni lidé nakoupili opravdu pravé zlato.  

Se silnou poptávkou přibylo na trhu i zlato falešné 

Bohužel je třeba konstatovat, že s přibývající poptávkou vzrostlo také množství falešného zlata, které však jen hrstka lidí umí od sebe rozeznat. Pokud nad investicí do zlata skutečně investujete, dejte si pozor na podvodníky, kterými se to nyní v investičním světě jenom hemží.  

Co je bohužel špatnou zprávou pro investory do zlata je to, že stát investiční zlato nijak nekontroluje. Vedle velkých, profesionálních, zkušených a spolehlivých firem tak můžete najít i hromadu těch, kteří nabízí falešné zlato pod záminkou toho dostat z vás veškeré finanční úspory.  

Pozor na pokles zlata 

Podle analytiků se máme připravit na jednu věc, a sice na pokles zlata. Ten bezesporu přijde, a to ne ve chvíli, kdy trh začne posilovat, ale daleko dříve. Češi mají v takové chvíli tendenci udělat jednu věc, a sice ihned prodat všechno, co vlastní, když cena jejich investice začne klesat. Jenže v takové chvíli se to opravdu nesmí – cena stejně rychle jako klesá, může také stoupnout. Je třeba vytrvat a přečkat špatné časy.