Franšíza Hampton by Hilton

Hampton by Hilton mezi nejlepšími franšízami současného století

Každý rok jsou franšízové koncepty v pozoru, protože nevědí, na jaké příčce žebříčku nejlepších franšíz se uchytí. Každý rok se sestavuje žebříček nejlepších a nejvíce prosperujících firem a po dlouhých sedmnácti letech se také sestavil žebříček nejlepších franšíz současného století, který byl sestaven na základě uplynulých žebříčků. Čerpalo se tedy z dat sedmnácti let a na jednotlivé pozice se umístily skutečně zajímavé projekty.

Člověk by řekl, že se na první místo posadí známá americká franšíza McDonald’s, ale opak je pravdou. Ta se umístila sice v první pětici nejlepších franšíz současného století, ale umístila se až na třetí příčce. Tu první příčku obsadila franšíza Subway. Na jedné z prvních pěti příček se objevila i franšízová síť Hampton by Hilton.

Že jste o této franšíze doposud neslyšeli? Je to možné. Jedná se o franšízu, která se zaměřuje na provozování hotelů a motelů po celém světě.

Více o franšízovém konceptu:

Společnost Hampton by Hilton provozuje hotely a motely, jak již bylo zmíněno. Na trhu působí už od roku 1984, kdy se původní firma Hampton Inn spojila se společností Hilton Wolrdwide. Až do roku 2009 fungovala čistě na americké půdě a před devíti lety se dostala i do Evropy. V Česku také vlastní několik hotelů, a to konkrétně dva hotely v Praze. Její celkové skóre je však mnohem vyšší. V současné době se také pyšní více jak dvěma tisíci pobočkami, které jsou rozprostřeny ve dvaceti zemích celého světa.

Něco navíc:

V současné době se sídlo společnosti nachází v McLean, Va. Aktuálním generálním ředitelem je Christopher Nassetta, který je otevřený mnohým franšízantům. Pokud tedy patříte k lidem, kteří by zatoužili po své vlastní franšíze, doporučujeme vám vyzkoušet to právě s Hampton by Hilton. Počáteční franšízový poplatek sahá na 75 tisíc dolarů, což sice není málo, ale investice se vyplatí.