franchising

Franchising se stále rozšiřuje nejen po Česku

Podnikání je velmi častý jev, se kterým se setkáte u každého třetího obyvatele České republiky. V poslední době se začalo podnikat na základě takzvaného franchisingu, což je podnikání na základě licenčních smluv. Díky licenčním smlouvám se pak můžete těšit na to, že budete podnikat pod známou společností, která má na trhu už své čestné místo. Díky inovacím, nápadům a možným změnám, které byste mohli jakožto franchisanti přinést, můžete čestně hned působit pod známou značkou.

Tento systém podnikání se rozběhl v České republice s velkým úspěchem, i když je stále velký problém uvěřit, že se nejedná o podvodné podnikání. Mimo Českou republiku je nutné zmínit také Německo, kde se konečně také rozjíždějí franšízové řetězce, které jsou u nás už dávno známé, přesto v Německu jim nikdo nemohl přijít na chuť. Třeba se Němci nechali inspirovat přímo od nás a začali provozovat pod značkami, které u nás sklízí každým dnem obrovské úspěchy.

Nejdříve v Drážďanech, nyní už i v Berlíně

V Česku se nejvíce setkáte s franšízovými řetězci v hlavním městě, protože právě zde je nejvíce zákazníků a nejvíce lidí, kteří by se mohli zajímat po takové služby, které jednotlivé značky nabízejí. Poté se rozeběhl tento franšízový řetězec i v jiných velkých městech, a to například v Brně, v Ostravě, ale také i v řadě menších měst, a sice v Uherském Hradišti. Do tohoto systému se přidává i řada českých společností a sklízí také velké úspěchy. Co se týče Německa, tam se nejdříve začalo s tímto podnikáním v Drážďanech, teď se pro tento systém podnikání nadchnul i samotný Berlín. Konečně se došlo na chuť například oblíbené Bageterii Boulevard, která u nás sklízí jen chvály stálých zákazníků. Konkrétně v Berlíně se chtějí rozšířit do nejvíce frekventovaných lokalit a i mimo obchodní centra, kde jsou takové restaurace nejnavštěvovanější.