Franchising a plusy

Franchising a jeho plusy

Franchising a plusy

Franchising a plusy

Mít kvalitní prověřenou značku v zádech se prostě vyplatí. Rozhodujete-li se pro podnikání, volíte obor i způsob podnikání a stále váháte a nevíte jak a v čem podnikat? Franchising je dobrá forma podnikání s velkým zázemím.

Momentálně je v Česku víc než 200 franchisových značek, pod jejichž křídly u nás funguje přes 6 000 poboček a ty zaměstnávají asi 30 000 lidí. Franchising nabízí licenci snad ve všech oborech, neustále ale vede rychlé občerstvení.

Rychle nahoru

Známá značka má jasnou rychlejší expanzi na trhu. Franchising je prostě opakování jednoho ověřeného podnikatelského vzoru, který zaručeně funguje. Máte k dispozici návod jak podnikat, a získáte tak náskok oproti ne-franchisingové konkurenci. Ucelené know-how je návod jak začít podnikat a je to způsob jak se vyvarovat počátečních podnikatelských chyb. Ty nejčastěji hrozí při podnikání na vlastní pěst.

Máte také spojence, čím více je totiž poboček dané značky, tím větší je povědomí mezi lidmi, větší reklama a silnější pozice na trhu. Nejde tedy o konkurenci, ale podporu. Pro podnikatele franchisanta kupujícího franchisu bude rozjezd podnikání snazší, budete méně bojovat s konkurencí a zákazníci vaši značku již bezpečně znají.

Franchisoři a Master franchisanti mají perfektně připraveny provozní dokumenty, marketingové materiály, které pomáhají při vedení pobočky a pomáhají při propagaci produktu novým zákazníkům. Rozjezd franchisy je mnohem efektivnější, máte koho se zeptat a všechna zodpovědnost neleží na bedrech podnikatele. Ve franchisingu je vše průběžně konzultováno a kontrolováno.

Větší konkurenceschopnost

Máte k dispozici podporu, která zná váš regionální trh, má propracovaný marketing, hotovou image a tím také mnohem větší konkurenceschopnost. K dispozici jsou ověřené pracovní postupy, marketingové materiály, je zajištěná logistika zboží a možnost nákupu za výhodné ceny. Trh je nasycený a přehlcený zbožím a tato podpora je velký bonus. Nemusíte snižovat ceny a dělat výprodeje.

Informace mají obrovskou cenu. K dispozici máte propracované školení v mnoha oblastech. Vědět, jak na to, je velký bonus. Tato forma podnikání má koncepční úspěch, je promyšlená, disponuje fungující strategií. Vždy máte někoho za zády a koho se zeptat. Nebudete na podnikání sami. Opakovaný model vychází z úspěchů a neúspěchů vašich předchůdců. Některé chyby tedy již jiní učinili za vás.