Facebook jako velký byznys, kolem kterého se točí mnoho mýtů

Facebook jako velký byznys, kolem kterého se točí mnoho mýtů

Kdo v dnešní době nemá Facebook, jako kdyby nebyl. To je fakt, který nelze popřít. Facebook je však sociální síť, která výrazně ovlivnila naše životy. Když se Facebook dostal do světa, nikdo ani netušil, co se stane, co tato sociální síť vyvolá. Pravdou je, že Facebook způsobil obrovský boom a každý musel být jeho členem. Nyní to už upadá, jelikož z Facebooku se stal především jeden obrovský byznys, který začal obchodovat s daty uživatelů. O tom nasvědčuje mnoho zpráv a informací od důvěrných zdrojů, tudíž o tom nelze pochybovat. Pochybovat však lze nad několika domněnkami, které mají lidé na paměti, když se jim Facebook vybaví.  

Stejně jako kolem každého velkého byznysu, tak se i kolem sociální sítě Facebook točí mnoho mýtů a pověstí. Zatím však je nikdo nevyvrátil, proto se pojďme zaměřit na domněnky, které jsou mylné a které bohužel v našich hlavách tkví už dlouhou dobu. Víte, co si o Facebooku myslíme a co rozhodně není pravda? 

Facebook k mazání obsahu používá automatizaci 

To, že Facebook k mazání nevhodného a pravidla porušujícího obsahu využívá umělou inteligenci, není tak úplně pravda. Sice se využívají automatizované systémy, ale ty mají jen pomáhat pracovníkům Facebooku včas odhalit obsah, který by měl být podle umělé inteligence v rozporu s pravidly sociální sítě. Je pak na samotných pracovnících, jestli se rozhodnou obsah smazat či jestli usoudí, že nic porušeno nebylo.  

Účty nejsou zabezpečené 

I když Facebook má za sebou pořádnou vlnu průšvihů, díky nimž člověku přišlo, že jen hazarduje a zkouší, kde je jeho hranice, nyní lze s klidným svědomím říct, že účty uživatelů již jsou řádně zabezpečené. Po nedávných skandálech opustilo sociální síť Facebook tolik lidí, že se Facebook musel rozhodnout buď zabezpečit řádně účty, nebo hrnout se do krachu. A tak raději účty pořádně zabezpečil, případně je možné si po přihlášení účet zabezpečit v sekci “nastavení”.