Co udělat s vánočními dárky, když je nechceme?

Co udělat s vánočními dárky, když je nechceme?

Každý vloni pod stromeček jistě našel něco, co ho překvapilo, co ho potěšilo, co ho rozplakalo a také něco, co nechtěl. Právě takové dárky, které jsou nechtěné, jsou společně s vánočním stromečkem hozeny do kouta. Nemusíte je však po Třech králích spalovat společně s živým, byť už opadaným stromečkem, ale můžete s nimi naložit jinak. Přece jen i za vánoční dárky, které radost neudělaly, se zaplatilo, proto s nimi naložte tak, jak se sluší a patří. Třeba si díky nim přivydělejte.

Jak již bylo zmíněno, každý člověk si letos pod stromečkem našel něco, co se mu nehodí, co se mu příčí a co zkrátka nechce. Takové dárky bohužel velmi často končí na skládkách, což je škoda, jelikož jsme si za ně mohli koupit něco zcela jiného. Nebo jsme je mohli využít zase trochu jinak.

Už jste zvažovali jejich prodej?

I když se říká, že vánoční dárky (a vlastně jakékoli jiné dárky) se zásadně neprodávají, můžete udělat výjimku. Přece jen když dárek prodáte dál, neznamená to, že si peníze necháte, ale za utržené peníze si něco hezkého koupíte, což bude zkrátka a dobře dárek od toho člověka, který vám dal to, co jste nechtěli a co jste následně prodali. Není na tom tedy nic špatného.

Prodávat můžete takové věci třeba na internetových bazarech, kde ostatně věci ještě s visačkami mají mnohem vyšší cenu než běžné věci bez visaček.

Díky nim ušetříte za dárky k narozeninám

A nebo si je případně nechejte. I letošní rok je stejně jako předcházející rokem plným narozenin, na které vždycky kupujete drahé dárky. Nyní nemusíte utrácet za dárky, zkrátka jen vytáhněte to, co se vám nelíbilo a co jste nevynosili. Pokud jste své vánoční dárky neprodali, dejte je někomu dalšímu – jen si tedy dejte pozor, abyste vánoční dárky nedali někomu, kdo vám dárek dal. To by byl trapas, na který byste nikdy nezapomněli.