David Rusňák

Chcete investovat do nemovitostního fondu? Rusňákův DRFG AIF Real Estate Fund je plně připraven

Real Estate je čistě realitní fond investující do nemovitostních aktiv. Fond je registrovaný v Lichtenštejnsku, ale zaměřený na nemovitosti v České republice. Jeho přijetí bylo úspěšné, stejně tak, jako jeho samotné fungování. DRFG Davida Rusňáka zakoupila do fondu nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun, pro začátek se jednalo o velmi dobrý tah.

Další úspěchy zajišťuje velice nízká konkurence. Fond Real Estate byl původně určen kvalifikovaným investorům, ale díky změnám legislativy se hranice minimální investované částky posunula dolů. DRFG navíc získalo povolení od České národní banky poskytovat fondy i retailové klientele. Tím se naplnil další cíl, a to otevřít fond široké veřejnosti.

Aby bylo možné do něj vkládat peníze pravidelně po nižších částkách, probíhá řízení o snížení minimálního vkladu. Ten byl původně deset tisíc korun, ale do budoucna by se mělo jednat o mnohem méně. Real Estate prochází různými změnami již o roku 2016 a nyní je plně etablovaný pro nemovitostní investice v České republice.

A jak se daří novému podílovému fondu DRFG UCITS Bond Fund?

Ačkoliv situace na trhu dluhopisů není momentálně nejlepší, fond UCITS Bond Fund vykazuje výborné výsledky, za což může DRFG Davida Rusňáka vděčit především profesionálním portfolio manažerům. Na základě recenzí je tento fond vhodný pro retailové klienty, kteří plánují investovat od sta korun měsíčně a provádět pravidelné platby.

Jak se vyvíjí investování v DRFG Davida Rusňáka?

České ekonomice se v poslední době nebývale daří. Lidé mají lepší přístup k finančním prostředkům, jsou bohatší a díky tomu o svých financích ve větší míře přemýšlí. Začínají se více vzdělávat v oblasti financí a uvažují, kam budou investovat. Vědí, že banka jim peníze nezhodnotí a proto hledají jiné nástroje pro kolektivní investování. Recenze je často navedou k DRFG, díky tomu se také zvýšil podíl klientely.