3 tipy, jak vybrat nejvýhodnější půjčku

3 tipy, jak vybrat nejvýhodnější půjčku

Potřebujete si půjčit peníze a hledáte nejvýhodnější finanční produkt, na kterém moc nepřeplatíte? Všechno je otázkou správného výběru, kdy se nejvíce vyplatí porovnání z co možná největšího počtu možností. Nejvýhodnější půjčka se může ukrývat v bance, ale také u nebankovního poskytovatele. Hledání nejlepší možnosti věnujte více času hlavně v případě, kdy si chcete půjčit větší částku.  

Použijte online srovnávač půjček 

Díky možnostem internetu máte na dosah jednoho kliknutí k dispozici velké množství nabídek. Nemusíte složitě procházet jednotlivé stránky poskytovatelů, protože bohatě stačí, když narazíte na dobrý srovnávač půjček. Zde si zadáte parametry, jaké potřebujete a následně získáte výpis půjček splňující daná kritéria. A z nich už pouze vyberete tu, která vychází cenově nejvýhodněji a nejméně za ni přeplatíte.  

Vyberte si půjčky vyžadující větší bonitu 

Obecně se dá říci, že dražší jsou půjčky pro potenciální problémové klienty. Pokud tedy nemáte záznam v registru dlužníků a můžete bez problémů doložit svůj příjem, vyplatí se vybírat z nebankovních půjček s náročnějším prověřováním. Ve většině případů totiž klienti s lepší bonitou a tím pádem i větší pravděpodobností, že všechno bez problémů splatí, dostávají výhodnější úrokové sazby.  

Sledujte aktuální akční nabídky 

Výborným způsobem, jak ušetřit na půjčce, je sledování aktuálních akčních nabídek. Poskytovatelé se totiž předhání v tom, kdo osloví klienty s lepší nabídky. Výjimkou proto nejsou první půjčky zdarma, odpuštění části úroků při řádném splácení a podobně. Každá akční nabídka má však své podmínky, které je potřeba dodržet. Pečlivě si proto promyslete, jestli je pro vás daná možnost opravdu reálná a zvládnete splnit všechny náležitosti pro zisk dobrých podmínek či  bonusu.